10. sezení

Z Aurbis
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sezení se odehrálo 18.10.2020 a trvalo 5 hodin.

Po zadání dobrodržství dobrodruzi spěchali ze Zelené Lhoty do Dračího Sloupu. Tam prohodili pár slov s hostinským a a poté s Palisem Točkem. Ten jim řekl veškeré podrobnosti, včetně několik rad o tom, jak se mají chovat ke šlechticům. Po příchodu do Krkavčí skály se ubytovali v hostinci U sedláka, kde zjistili, že místní správce Torgund hromadí zásoby jídla. Ihned po setmění vyrazili na průzkum. Všimli si mladého chlabce, který hrad pozoroval a oslovili ho. Dozvěděli se, že již skoro měsíc Elenteu neviděl, a že by rád věděl proč. Pokusili se vylézt oknem do jejího pokoje. Nejprve druid Ferel přeměněný na kunu vylezl k oknu, ale již nenašel způsob, jak okno otevřít. Následně tam vylezl Azer Revit, který vyrazil za dobrodružstvím jako NPC člen družinky. Tomu se podařilo vylézt na římsu, otevřít okno a vniknout do Elenteina pokoje. Co tam zjistil ale hráči nezjistili, neboť následně vylezl zpět na římsu, zavřel okno a hned po odlézání z římsy spadl z 20 sáhů. Pád jen těsně přežil s otevřenými zlomeninami a dalšími těžkými zraněními. Ihned se mu od hráčů dostalo léčivé magie, ale tak těžká zranění vyléčit nedokázali. Naštěstí zjistili, že každý šlechtic si mezi služebnými drží také jednoho léčitele. Zavedli ho k bráně Torgundova hradu, kde se dožádali pomoci. Léčitel mu kosti narovnal a zafixoval. Pro komplexní léčení ale bude muset být převezen do Mévelinina lazaretu. Proto hráči předali 300 zlatých na jeho léčbu a ráno byl vyslán jezdec na koni táhnoucí smyk, který Revita odvezl.

Dopoledne druhého dne hráče oslovil Pán Aramid a pozval je na oběd. Po kratším rozhovoru jim řekl o své zvědavosti ohledně celé záležitosti a vyměnil si s hráči některé informace. Sdělil jim, že Torgund s Elenteou vyrazil do Dračího sloupu kočárem, ale zpátky se již Elentea nevrátila.

Hráči nakonec vyrazili do Dračího sloupu, aby zjistili, co se zde událo. Zde hrubě konfrontovali hostinského, který jim nakonec vše pověděl. Během noci se rozhodli hlídkovat, aby zjistili, jestli se tu třeba nějací uctívači nepohybují. Gwyn tak strávila půlku noci schoulená na střeše vystavená větru a sněhu a vážně zde prochladla. Hned ráno se u ní projevila nemoc.