11. sezení

Z Aurbis
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sezení se odehrálo 18.10.2020 a trvalo 5 hodin.

Hráči vyrazili zpět do Krkavčí Skály, při čemž se zdravotní stav Gwyn stále zhoršoval. Rozhodli se nepředat zjištěné informace Salmerovi, který je na tuto práci najal, a vyrazili na Torgundův hrad. Sdělili zjištěné informace veliteli stráží společně s nabídkou vlastní pomoci. Torgund neměl na výběr než je vyslechnout. Nakonec jim pověděl celý příběh. Vzhledem k tomu, že dle pokynů únosců nesměl najmout žádnou pomoc proti nim, řekl jim pouze, že pokud Elenteu osvobodí ještě před předáním, tak je zahrne zlatem a pokud ji pomohou osvobodit během předání, kde očekával potíže, tak se jim štědře odmění. Do předání zbývaly dva dny a dobrodruzi nevěděli, jak by ve věci mohli pokračovat. Zašli za věštkyní, která jim dělila, že jim za poplatek řekne jen to, co jí o nich duchové řeknou. Věštba zněla nějak takhle:

V každém věku je několik událostí, které si žádají mimořádné hrdiny. Teď nadešel čas a žádá si vaší družinu. Zatím ještě můžete odmítnout. Jestli chcete volnost, odejděte a žijte jak budete chtít. Pokud ale dokončíte svou poslední zakázku, již nebude cesty zpět. Před vámi je se tvoří hurikán a vaše cesta vás vede do jeho středu. Cesta zpět již nebude existovat. Buď dojdete na konec cesty, nebo zemřete.

Hráči se rozhodli pokračovat v zakázce, ale stále nevěděli jak. Usmysleli si, že nějací uctívači musejí přijít na místo setkání směrem od Pelpetu. Proto vyrazili po cestě tímto směrem. Po prvním dni cesty už bylo jasné, že Gwyn ve svém stavu dlouhou cestu v horách nezvládne a vyrazila s Eadilfem zpět do Krkavčí skály. Ostatní pokračovali dál. V poledne spatřili skupinku uctívačů jdoucích proti nim. Skryli se a nechali je projít směrem ke Krkavčí skále. Uctívači si našli místečko, kde se schoulili a vyčkávali. Později odpoledne za nimi přijel hostinský Kúsa, který zde vyložil bedny. V jedné z nich byla ukryta Elentea. Poté zase odjel. Hráči se rozhodli zaútočit z různých stran. Báli se, že když budou všichni pohromadě, tak by je mohli uspat. Sedm uctívačů vykročilo hráčům naproti a šest jich brzy zemřelo. Zbylý se dal na útěk. Zbylí tři pak vykročili s Elenteou jako s rukojimím. Jeden z uctívačů jí držel nůž pod krkem a rozkázal dobrodruhům, aby upustili své zbraně. To všichni ochotně udělali. Arion, který byl od těchto uctívačů nejblíže ze všech (6 sáhů) se pokusil o bleskovou záchranu. Vyrazil proti uctívači, který držel Elenteu, aby ho zasypal útoky. Ten byl ale připravený a Elentee okamžitě podřízl hrdlo. Všichni tři uctívači byli následně pobyti. Elentea je ale mrtva.