Harlanova Orba

Z Aurbis
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Harlan.jpg

Harlanova Orba
Harlanova Orba je místem největší úrody v celém Záhoří. Místním hospodářem je Belmar Harlan. Je to velice hrubý a přísný člověk. Široko daleko má téměř pověst tyrana. Pomocníky, které mu ostatní rodiny posílají na výpomoc, nutí velice dřít. Přesto ale o pomocníky není nouze, protože je dobře platí pytli obilí. Jeho žena se jmenuje Ramulena Harlanová. Je to také poměrně hrubá a nepříjemná žena. Nosí dělníkům vodu a stará se o svých pět dětí.

Ve výměnku žijí Belmarovi rodiče Elnar a Nareta Harlanovi. Říká se, že Elnar byl ještě přísnější, než jeho syn Belmar. Dnes ale, když starosti o Orbu neleží na jeho ramenou, již pouze kouří, pije, a práci sleduje zpovzdálí. Občas je slyšen, jak si pro sebe mluví, jako by sekýroval dělníky.

Ve stodole jsou chovány dvě krávy, dva voly a tři tažní koně. Zvířata jsou každý den brána na pastvu. V Harlanově domě pak jsou chovány ještě dvě prasata.

Domy pro dělníky mají vlastní skromnou kuchyňku, deset postelí, a u každé postele leží truhla. Tímto je téměř veškerý prostor zaplněn. Celkem je zde tedy možné ubytovat třicet pomocníků. Ti jsou většinou ve věku od desíti do osmnácti let. Práce jim je rozdělována dle věku a možností. Pomocníci se mění vždy po sezoně, která trvá od jara téměř až do zimy. Je jim zadávána především práce na poli, ale také péče o zvířata a údržba domů a nástrojů.