Zawarova Hláska

Z Aurbis
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zawarova.jpg

Zawarova Hláska

Hlásku založil zhruba před devadesáti lety elf Seifos Zawar. Patřil k mladým elfům ze Svatého hvozdu. Odešel se svou širokou rodinou, aby se mohli osamostatnit. Dnes jsou platnou částí společnosti v Záhoří. Věnují se lovu zvěře, rybolovu, sběru bylin a výrobě léčiv. Léčiva pak poskytují hostinci Na Rozcestí, odkud se šíří do okolních vesnic. Občas přijmou do učení některé děti z okolí. Jménem hlásky a rodu Zawarů jedná Seifos Zawar. Místní elfové ho považují za staršího, i když by v elfích městech stále platil za mladšího elfa. Lidé jeho věk nedokáží odhadnout. Díky dlouhověkosti působí mladě a bezvěce, stejně jako ostatní elfové. Je rozvážný a starostlivý. Nerad zasahuje do věcí, které se ho přímo netýkají.

Zhruba před sedmi lety do hlásky přišel elf Waenil Asentei se dvema syny. Nabídli mu azyl, a začlenili ho do zdejší společnosti. Říká se o něm, že spoustu času věnuje neznámým způsobům cvičení těla i mysli, a že tyto způsoby učí také své syny.

V domech v horní části hlásky žijí starší elfové Seifos Zawar spolu s Aniel Zawar a Dealion Zawar spolu s Evien Zawar. Ti se věnují meditacím a rybolovu. Ve spodních domech žijí mladší elfové Oneji Zawar, Mathea Zawar, Zonuth Zawar.

!!! Informace pro Vypravěče - Asentei !!!